aktualizacji Zoom

Co zyskaliśmy dzięki funkcji At Risk Meeting Notifier?

Zoom wprowadził nową funkcję do swojej platformy – “At-Risk Meeting Notifier”. Dzięki tej funkcji niewątpliwie dowiesz się, czy Twoje zaplanowane spotkanie jest obciążone ryzykiem przerwania lub zakłócenia. To narzędzie pomaga zidentyfikować, które spotkania mogą być narażone na zakłócenia ze strony innych osób.

Najczęściej zadawane pytania

 

Czym jest narzędzie At Risk Meeting Notifier?

At Risk Meeting Notifier przeszukuje publiczne posty na portalach społecznościowych oraz inne publiczne zasoby internetowe w poszukiwaniu linków do spotkań Zoom. Gdy znajdzie publicznie opublikowane informacje o spotkaniu, które wskazują, że dane spotkanie może być wysoce zagrożone przerwaniem, Zoom powiadamia o tym właścicieli kont i administratorów za pomocą wiadomości e-mail.

Jakie informacje zbiera Zoom?

Zoom nie gromadzi żadnych nowych informacji o użytkowniku. W przypadku znalezienia informacji o spotkaniu w serwisie społecznościowym, producent sprawdza, czy jest ono w bazie danych Zoom. Jeśli producent znajdzie odpowiednik, informuje właściciela konta lub administratora, aby mógł on zabezpieczyć spotkanie. Na przykład, jeśli dane spotkanie jest wielokrotnie publikowane lub opatrzone hashtagami znanymi z zakłócania spotkania, możemy oznaczyć je jako wysoce zagrożone zakłóceniem. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z oświadczeniem Zoom o ochronie prywatności.

 

Jakie strony są skanowane?

Zoom skanuje wiele serwisów społecznościowych i innych publicznych zasobów online.

 

Co powinienem zrobić, jeśli otrzymam wiadomość e-mail z powiadomieniem o zagrożonym spotkaniu?

Zdecydowanie zalecamy podjęcie następujących działań, aby Twoje przyszłe spotkania stały się bezpieczniejsze:

 1. Usuń lub zgłoś post, w którym widoczny jest link do Twojego spotkania
 2. Usuń istniejące spotkanie.
 3. Zaplanuj nowe spotkanie.
 4. Włącz poniższe ustawienia bezpieczeństwa:
  • Hasło do spotkania
  • Wirtualna poczekalnia
  • Rejestracja do spotkania
 1. Wyślij informacje o nowym spotkaniu tylko do osób, które znasz.

Jeśli chcesz, aby Twoje spotkanie było publiczne, zdecydowanie zalecamy przekształcenie spotkania w webinar, ponieważ webinar daje Ci pełną kontrolę nad tym, kto z uczestników może korzystać z czatu, współdzielić ekran oraz udostępnić swoje wideo i audio.