Program Cyfrowa Gmina to doskonała szansa dla samorządów gminnych w całej Polsce na poprawę i rozbudowę infrastruktury oraz rozwój w obszarze nowoczesnych technologii na użytek ludności.

Podręcznik rozpoczęcia pracy dla nowych użytkowników Zoom

Rozwiązania dla urzędów

W ramach programu Cyfrowa Gmina samorządy gminne mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów, których minimalna wartość wynosić będzie od 100 tysięcy złotych do aż 2 milionów złotych. Celem programu jest m.in. doposażenie gmin w rozwiązania, programy i sprzęt komputerowy, które znacznie pomogą w codziennym funkcjonowaniu tych jednostek.

Dzięki naszemu doświadczeniu w obszarze wdrożeń rozwiązań wideokonferencyjnych i audiowizualnych dla klientów z sektora publicznego, w tym samorządów terytorialnych oraz obszaru edukacji podstawowej, ponadpodstawowej i wyższej, z chęcią pomożemy dobrać rozwiązania, które pomogą w realizacji zadań objętych dofinansowaniem w ramach projektu Cyfrowa Gmina.

Zoom dla szkół, urzędów, rad gminy oraz miejskich ośrodków kultury

Szkoły, urzędy (obrady rad gmin) oraz miejskie ośrodki kultury mogą skorzystać z rozwiązań służących do wyświetlania obszaru w dużym formacie i streamingu, a także do nagrywania oraz dystrybucji treści. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, które może być w tym celu wykorzystane, jest Zoom.

Jak działa licencjonowanie Zoom?

Jedna licencja Zoom przypisana jest do jednego adresu mailowego i pozwala na organizowanie jednego spotkania w jednym czasie. Jeśli chcemy organizować kilka równoległych spotkań na raz, konieczne jest zakupienie co najmniej kilku licencji.

Wśród rozwiązań Zoom oferujemy licencje Zoom Meetings (Pro, Business, Enterprise) oraz rozszerzenie Zoom Webinar

Zoom Meetings Pro / Business

W ramach najbardziej popularnych licencji Zoom oferuje m.in.:

 1. Możliwość przyłączenia do 100 uczestników spotkania dla licencji Zoom Meetings Pro oraz do 300 osób dla licencji Zoom Meetings Business wraz z opcją dodatkowego rozszerzenia do 500 lub 1000 osób w ramach licencji Zoom Meetings oraz do 500, 1.000, 3.000, 5.000, 10.000 osób w ramach Zoom Webinar;
 2. Brak ograniczenia czasu spotkania do 40 minut. Jedno spotkanie może trwać aż 30h;
 3. Zarządzanie uczestnikami, możliwość przydzielania ról na spotkaniu;
 4. Zaawansowane funkcje zarządzania spotkaniem: nagrywanie, czat, szyfrowanie, powiadomienia;
 5. Kontrola uczestników przez prowadzącego w zakresie udostępniania dźwięku i ekranu;
 6. Możliwość ustawienia poczekalni lub zamknięcia pokoju od wewnątrz;
 7. Analizy i podsumowanie spotkań: liczba spotkań, uczestników, terminy i czas ich trwania;
 8. Spersonalizowany identyfikator dla spotkań, tzw. ID;
 9. Możliwość nagrywania spotkań w chmurze do 1GB oraz na dysku lokalnym;
 10. Ułatwienia dystrybucji nagrania;

Licencja Zoom Meetings Pro jest podstawową licencją i jest wymagana w celu przypisania dodatkowych rozszerzeń takich jak np. Zoom Webinar.

Zobacz też: Szczegółowe porównanie licencji Zoom

Zoom Webinar

Zoom Webinar daje możliwość tworzenia Webinarów, gdzie mamy większe funkcjonalności i możliwości zarządzania uczestnikami. Przykład to m.in.: tłumaczenia symultaniczne, zadawanie pytań przez Q&A, dodawanie panelistów, tworzenie płatnych webinarów (integracja z PayPal) etc.

Zastanawiasz się na wyborem między między Zoom Meetings a Zoom Webinar. Sprawdź dokładnie co daje rozszerzenie Webinar.

Jeśli chcesz zamówić Zoom Meetings lub Zoom Meetings powiększony o dodatek Zoom Webinar, skontaktuj się z nami.

tel. 48 22 439 03 20 lub email: zoom@greeneris.com

Dlaczego Greeneris?

Jesteśmy certyfikowanym partnerem Zoom Video Communications od 5 lat

Zaufało nam ponad 3000 firm i instytucji na terenie Polski

Pomagamy przy wdrożeniach i szkolimy z obsługi aplikacji Zoom

W razie problemów technicznych świadczymy pomoc dla naszych klientów

Jesteśmy polską firmą i wystawiamy faktury w PLN

Greeneris to spółka działająca na rynku polskim, specjalizująca się we wdrożeniach, świadczeniu usług z zakresu bezpieczeństwa IT, zarządzania mobilnością (Android, iOS) oraz innych kluczowych obszarów IT. Zatrudniamy certyfikowanych inżynierów oraz konsultantów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem pomagają w doborze właściwych rozwiązań. Działania firmy są udokumentowane licznymi wdrożeniami w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach polskich, jak i korporacjach międzynarodowych działających na terenie kraju. Firma otrzymuje również regularnie wyróżnienia od producentów rozwiązań w obszarach swoich specjalizacji.

Częste pytania dotyczące programu Cyfrowa Gmina

W jakich obszarach udzielone może być wsparcie w ramach konkursu Cyfrowa Gmina?
Celem programu jest cyfrowy rozwój instytucji oraz niezwykle ważne dzisiaj cyberbezpieczeństwo. Udzielone w ramach projektu wsparcie powinno być przeznaczone na cztery obszary:

 • Cyfryzację biur/jednostek publicznych/jednostek podległych i nadzorowanych (z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia) – zakup sprzętu IT i oprogramowania.
 • Zakup sprzętu IT dla szkół i placówek specjalnych, domów pomocy społecznej.
 • Szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa, a także zaawansowanych usług cyfrowych.
 • Zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych. Do wydatków kwalifikowanych w ramach dofinansowania zalicza się:
 1. Środki trwałe, wartości niematerialne i prawne oraz rzeczowe aktywa niestanowiące środków trwałych:

a) środki trwałe oraz rzeczowe aktywa niestanowiące środków trwałych

 • sprzęt informatyczny niezbędny do cyfryzacji JST oraz jednostek podległych i nadzorowanych (np. szkół, z wyłączeniem POZ), w tym realizacji e-usług, pracy i edukacji zdanej, zdalnej obsługi mieszkańców: zakup i dostawa sprzętu informatycznego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami np. stacje robocze, skanery, signature pady, czytniki e-dowodu, słuchawki z mikrofonem,

b) wartości niematerialne i prawne – oprogramowanie biurowe:

 • oprogramowanie ułatwiające/umożliwiające pracę, naukę zdalną (np. współdzielenie dokumentów, budowanie i przydzielanie list zadań, komunikatory),
 • oprogramowanie/systemy związane z komunikacją online: wideo-spotkania, wymiana plików i wiadomości, prowadzenie telekonferencji, transmisji, w tym systemy do zdalnej obsługi mieszkańców,
 • licencje, oprogramowanie umożliwiające korzystanie z podpisów elektronicznych,
 • oprogramowanie wspomagające cyberbezpieczeństwo w JST.

Kwalifikowany jest zakup, dostawa oraz ubezpieczenie środków trwałych, rzeczowych aktywów niestanowiących środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

 1. Usługi zewnętrzne:

a) usługi dotyczące analiz, ekspertyz:

 • diagnoza cyberbezpieczeństwa JST,
 • usługi doradcze – np. wsparcie w zakresie przygotowania opisu przedmiotu zamówienia, oceny zapotrzebowania JST w zakresie wydatków w ramach grantu ? na ten wydatek możliwe jest przeznaczenie do 5% wartości przyznanego grantu.
 1. Pozostałe usługi:

a) inne usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa,
b) usługi szkoleniowe,
c) usługi informatyczne, w zakresie wdrożenia, konserwacji i serwisu sprzętu informatycznego oraz oprogramowania,
d) usługi dostępu do chmury obliczeniowej,
e) usługi migracji danych do chmury obliczeniowej.

Jak zaaplikować o dofinansowanie w ramach konkursu Cyfrowa Gmina?
Wnioski o przyznanie dofinansowania dostępne są na stronach rządowych. Mogą je Państwo pobrać pod tym linkiem: Formularz Aplikacyjny o Grant w projekcie Cyfrowa gmina
Harmonogram konkursu Cyfrowa Gmina
Konkurs podzielony jest na 3 rundy, każda gmina będzie miała wyznaczoną dla siebie rundę, listę gmin w pierwszej rundzie będzie można poznać 18 października – wtedy też uruchomiony zostanie pierwszy nabór. Będzie on trwał 30 dni.
Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronach rządowych programu Cyfrowa Gmina.

Zobacz także

Nowe funkcje Zoom

Nowe funkcje Zoom

Ostatnia aktualizacja Zoom zawiera nowe funkcje, takie jak możliwość domyślnego włączenia tłumaczenia językowego, dodanie wideo do poczekalni i wiele innych!

Innowacje w Zoom

Innowacje w Zoom

Chcielibyśmy podzielić się kilkoma innowacjami, które Zoom wprowadził w ciągu ostatniego roku, a które napędzają ewolucję miejsca pracy, wzmacniają pozycję pracowników, usprawniają współpracę i sprawiają, że przejście na pracę hybrydową jest…