aktualizacji Zoom

Często zadawane pytania dotyczące HDCP

Podczas próby odtworzenia materiałów chronionych prawem autorskim z innego urządzenia, zazwyczaj odtwarzacza DVD lub Blu Ray, podczas spotkania Zoom, możesz napotkać kod błędu dotyczący HDCP.

Co to jest HDCP?

HDCP (High-definition Digital Content Protection) to technologia ochrony zawartości cyfrowej, która pomaga zapobiegać kopiowaniu cyfrowej zawartości AV. System ma na celu uniemożliwienie odtwarzania i nagrywania zakodowanych treści HDCP na nielicencjonowanych urządzeniach.

Czy Zoom obsługuje High-definition Digital Content Protection?

Zoom nie obsługuje odtwarzania materiałów High-definition Digital Content Protection. Przechwytywanie materiałów High-definition Digital Content Protection, takich jak te, może stanowić naruszenie praw autorskich.

Czy mogę lokalnie odtwarzać materiał High-definition Digital Content Protection?

High-definition Digital Content Protection wymusza bezpieczne połączenie HDMI z treścią do urządzenia odtwarzającego, co oznacza, że odbiornik musi również obsługiwać High-definition Digital Content Protection, np. wejście HDMI w monitorze. Aplikacje takie jak YouTube i Netflix uniemożliwiają strumieniowe przesyłanie treści z dowolnego urządzenia, które nie jest podłączone bezpośrednio z urządzenia do wyświetlacza zgodnego z High-definition Digital Content Protection przez złącze HDMI.

Jak sprawdzić, czy moje urządzenia obsługują High-definition Digital Content Protection?

Przetestuj je. Sprawdź w instrukcji obsługi lub na liście produktów w witrynie producenta, aby sprawdzić, czy są one zgodne z HDCP.

Czego jeszcze mogę spróbować?

Czasami urządzenia obsługujące standard High-definition Digital Content Protection mają problemy z “handshake” lub negocjacją. Spróbuj wyłączyć zasilanie wyświetlacza lub urządzenia źródłowego. Spróbuj ponownie podłączyć kabel HDMI lub upewnij się, że nie jest on uszkodzony.