Podręcznik rozpoczęcia pracy dla nowych użytkowników Zoom

Jak sprawić, by Twój webinar był bardziej angażujący?

Istnieje wiele sposobów, które mogą sprawić, że przemówienie lub prezentacja będą bardziej angażujące, a organizacja tych spotkań w trybie online ? w formule webinaru ? daje zarówno więcej, jak i nieco inne możliwości angażowania publiczności. Oto, jak zaangażować publiczność podczas webinaru:

  • Spraw, by czas oczekiwania na rozpoczęcie spotkania był przyjemniejszy: Przywitaj się z uczestnikami. Wspomnij, że poczekasz chwilę, aż pojawią się inni zarejestrowani, albo zapytaj uczestników, skąd są, z jakiej branży działają.
  • Zacznij od przedstawienia się w przyjazny sposób: Uczestnicy wiedzą, że jesteś ekspertem w danej dziedzinie, więc zaprezentuj im swoją otwartość ? upewnij się, że wiedzą, że mogą zadawać pytania.
  • Mów z pasją o tym, co prezentujesz.
  • Nie tylko czytaj na głos to, co jest na slajdach: Pozwól sobie na umiarkowane dygresje, ale niech będą one związane z webinarem lub Twoimi słuchaczami. Dobrym pomysłem jest również odniesienie do popkultury lub nieobraźliwy żart.
  • Nawiązuj regularnie kontakt z publicznością: W trakcie prezentacji rób krótkie przerwy i zapytaj uczestników, czy rozumieją wszystko, co do tej pory zostało powiedziane. Upewnij się, że uczestnicy spotkania mogą swobodnie podzielić się tym, z czym mają problemy.
  • Odpowiadaj na pytania uczestników: Podczas webinaru uczestnicy mogą utknąć na czymś trudnym do zrozumienia, a jeśli pojawi się niecierpiące zwłoki pytanie ? odpowiedz na nie ad hoc. Spowoduje to, że słuchacze odetchną z ulgą i będą mogli wrócić do uważnego słuchania.
  • Miej w pobliżu właściwych ludzi: Jeśli w spotkaniu bierze udział wiele osób, czasami nie jest łatwo nadążyć za wszystkim pytaniami od uczestników spotkania ? dlatego warto mieć na pokładzie dedykowanego moderatora. Powinien on moderować czat i kierować jego przebiegiem w profesjonalny sposób.
  • Zadawaj pytania uczestnikom webinaru: Spraw, by webinar był interaktywny, pytaj swoich uczestników, organizuj ankiety.
  • Poproś uczestników spotkania o informację zwrotną: To rozwiązanie ma dwie główne zalety – sprawi, że uczestnicy będą aktywni w komentarzach,zaś organizatorowi webinaru dostarczy informacji o tym, co możesz poprawić w przyszłości lub co było najbardziej wartościowe.