Podręcznik rozpoczęcia pracy dla nowych użytkowników Zoom

Jak zmienić ownera konta Zoom?

Chcesz zmienić adres mailowy właściciela (ownera) konta Zoom? Planujesz przenieść swoją licencję Zoom wraz z uprawnieniami do zarządzania kontem na inny adres e-mail? Chcesz przekazać możliwość zarządzania swoim kontem Zoom innej osobie? Planujesz skorzystać z czyjejś pomocy w zakresie organizacji wideokonferencji i zarządzania Twoim Zoomem? Jeśli tak, w tym artykule znajdziesz kilka pomocnych porad na temat tego, jak to zrobić. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie prostą instrukcję w kilku krokach.
Jako obecny właściciel konta, możesz zmienić właściciela na innego użytkownika na swoim koncie. Tylko właściciel konta może zmienić właściciela konta. Administratorzy nie są w stanie dokonać tej zmiany, chociaż jeśli jest to konto Pro, mogą poprosić o bycie właścicielem. Jeśli właściciel konta nie pracuje już w firmie, a nadal masz dostęp do jego adresu e-mail, możesz zresetować jego hasło, aby uzyskać dostęp do konta Zoom. Jeśli właściciel konta nie pracuje już w firmie, a Ty nie masz dostępu do jego adresu e-mail, tworzysz zgłoszenie z prośbą o pomoc w zmianie właściciela. Możesz sprawdzić, kto jest właścicielem Twojego konta Zoom na stronie profilu konta.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Jak nadać nowemu właścicielowi uprawnienia administratora konta Zoom?
 2. Jak przenieść uprawnienia właściciela konta Zoom?
 3. Jak poprosić o bycie właścicielem konta (tylko konta Pro) Zoom?

Warunki konieczne do zmiany właściciela konta będą aktualne uprawnienia właściciela konta

Uwaga: Administratorzy kont Pro, którzy nie są ich właścicielami (ownerami), mogą również poprosić o zmianę właściciela konta. Jeśli na koncie nie ma administratorów, członkowie (zwykli użytkownicy) będą mieli taką możliwość.

Jak sprawić, aby nowy właściciel był administratorem konta?

 1. Zaloguj się do portalu Zoom.
 2. W menu nawigacyjnym kliknij Zarządzanie użytkownikami, a następnie Użytkownicy.
 3. Kliknij przycisk Dodaj użytkowników, aby dodać nowego właściciela, jeśli nie jest on jeszcze członkiem konta.
 4. Uwaga: Zanim będziesz mógł nadać im uprawnienia administratora, muszą oni potwierdzić swoje konto Zoom i przejść z sekcji Oczekujący do Użytkownicy.
 5. Kliknij przycisk Edytuj na końcu wiersza dla użytkownika, którego chcesz zmienić na administratora.
 6. Zmień jego rolę użytkownika z Member (Członek) na Admin (Administrator).
 7. Kliknij przycisk Zapisz.
Uwaga: W razie potrzeby nowy właściciel może usunąć starego właściciela z konta.

Jak przenieść uprawnienia właściciela?

 1. Zaloguj się do portalu internetowego Zoom.
 2. W menu nawigacyjnym kliknij opcję Zarządzanie kontem, a następnie Profil konta.
 3. Kliknij przycisk Zmień właściciela.
 4. Wprowadź adres e-mail nowego właściciela.
 5. Kliknij przycisk Zmień.
 • Adres e-mail nowego właściciela zostanie wyświetlony na stronie Profil konta, a poprzedni właściciel będzie teraz pełnił funkcję administratora.
 • Jeśli posiadasz licencje/numery Zoom Phone, a nowy właściciel konta nie posiada licencji Zoom Phone, zobaczysz monit informujący, że Twoja licencja/numery Zoom Phone zostaną przeniesione na nowego właściciela. Możesz kontynuować proces lub go anulować.
 • Jak poprosić o bycie właścicielem konta (tylko konta Pro)

  Administratorzy kont na kontach Pro mogą poprosić o bycie właścicielem konta, co spowoduje wysłanie emaila do właściciela konta z prośbą o akceptację. Właściciel konta ma 168 godzin (7 dni) na odpowiedź. W ciągu 7 dni Zoom codziennie wysyła maile do właściciela konta z prośbą o akceptację (do czasu odpowiedzi właściciela konta). Jeśli właściciel nie odpowie na żaden z e-maili w ciągu 7 dni, właścicielem konta staje się administrator. Nie dotyczy to kont kwalifikujących się do CSM, które będą musiały skontaktować się ze swoim CSM lub administratorem konta w celu uzyskania pomocy. Uwaga: Jeśli na koncie nie ma żadnego administratora, członkowie będą mieli możliwość poproszenia o zostanie właścicielem konta.
  1. Zaloguj się do portalu Zoom.
  2. W menu nawigacyjnym kliknij opcję Zarządzanie kontem, a następnie Profil konta.
  3. Kliknij przycisk Zażądaj prawa własności do konta. Zobaczysz potwierdzenie, że złożyłeś wniosek o przyznanie własności konta.
  Właściciel konta może zatwierdzić lub odrzucić Twoją prośbę w ciągu 7 dni. Jeśli nie odpowie na Twoją prośbę, po 7 dniach automatycznie staniesz się właścicielem konta. Otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, gdy właściciel konta odpowie na Twoją prośbę.

  Zobacz także