Zoom Webinar

Typy webinarów Zoom podział ze względu na cele:

Spotkania w formule Zoom Webinar możemy rozgraniczyć ze względu na przeznaczenie, cel takiego spotkania. Możliwość dopasowania do konkretnej grupy odbiorców sprawia, że jest to uniwersalne narzędzie, które można wykorzystać w różnych dziedzinach.

Webinaria edukacyjne

Jeśli chcesz uczyć swoich odbiorców w dziedzinie, w której jesteś ekspertem, webinary są jednym z najskuteczniejszych sposobów, by to zrobić. Aby przeprowadzić webinar edukacyjny, najlepiej użyć dobrze przygotowanych slajdów lub wideo z tablicą, ponieważ wykorzystuje to możliwości wizualne webinaru.

Webinaria produktowe

Jeśli masz świetny produkt, który chcesz zaprezentować wielu osobom, zmień zwykłych bywalców wydarzeń w uczestników webinaru. Możesz przedstawić im szczegółową prezentację, uwzględniając każdy detal i odpowiadając na ich pytania. Prowadząc webinar produktowy, uczysz uczestników i przyciągasz ich uwagę do swojego produktu, dzięki czemu jesteś w stanie utrzymywać kontakt ze swoimi leadami, a nawet zamieniać je w rzeczywistych klientów, dokonując sprzedaży. Pozwala to na zebranie bardzo potrzebnych informacji zwrotnych na temat Twojego produktu, usługi lub rozwiązania

Webinaria wprowadzające nowych użytkowników

Jeśli Twoja firma oferuje oprogramowanie, najbardziej skorzystasz na webinarium wprowadzającym użytkownika. Upewnij się, że ścieżka uczenia się jest tak prosta, jak to tylko możliwe, zapraszając nowych użytkowników do udziału w webinarium, które prowadzisz dla nich regularnie, na przykład raz w miesiącu. Przeprowadź webinarium wprowadzające użytkowników, korzystając z opcji współdzielenia ekranu.

Szkolenie pracowników i spotkania zespołu

Prowadzenie webinarów w celu konwersji jest korzystne dla Twojej firmy. Ale to nie powinno Cię powstrzymać przed używaniem webinarów do spotkań zespołowych i szkolenia pracowników, jeśli masz zdalny zespół lub po prostu Twój zbyt duży, aby zmieścić się razem w jednym pokoju wykładowym. Szkolenia webinarowe to najlepszy sposób na przekazanie wiedzy i nauczenie praktycznych umiejętności swoim pracownikom, gdy dokonałeś przejścia na pracę zdalną, ponieważ ten rodzaj treści jest bardziej angażujący niż materiały pisane.

Webinary do generowania leadów i budowania list

Kiedy promujesz swój webinar w różnych kanałach, skup się na jednym typie klienta, którego chciałbyś przyciągnąć. Kiedy dani uczesnicy już się zarejestrują, powierzą Ci swój adres e-mail, a to już jest punkt wyjścia do dalszych działań. W ten sposób zyskujesz cenne i interesujące leady, które z którymi możesz utrzymywać relacje, aby później doprowadzić do konwersji sprzedażowej.

Utrzymanie klienta

Podczas gdy organizowanie inspirujących webinariów może być świetnym narzędziem do tego, by przyciągnąć nowych klientów do swojej marki, to jest równie dobre narzędzie dla pielęgnowania istniejących relacji z klientami, którzy korzystają już z Twojego produktu lub usługi. Osobista relacja, którą budujesz po drodze, jest kluczem do tego, aby klienci do Ciebie wracali. Dzięki takim webinariom mogą oni na bieżąco śledzić najnowsze produkty i ogłoszenia. Jest to również świetna okazja dla klientów do zadawania ważnych pytań przez klientów.

Zobacz także