Podręcznik rozpoczęcia pracy dla nowych użytkowników Zoom

Nieoczywiste rodzaje wydarzeń wirtualnych

Jeśli myślisz, że widziałeś już wszystko i uważasz, że każde wirtualne wydarzenie jest podobne do kolejnego, stwórz coś, co jest trochę niestandardowe i wyróżni się z tłumu. Cyfrowy świat pozwala na wypróbowanie różnych formatów eventów bez konieczności posiadania ogromnego budżetu. Co dokładnie możesz zorganizować? Na przykład:

Sesja prelegentów:

Zaproś jedną osobę lub kilka osób, które podzielą się swoją wiedzą lub doświadczeniem w danej kategorii. Możesz to zrobić w stylu wywiadu lub pozostawić scenę całkowicie do dyspozycji zaproszonego prelegenta, który przedstawi swoją prezentację, a po niej odbędzie się panel dyskusyjny. Jednym z rozwiązań, które pozwala na organizację spotkań tego typu, jest Zoom Webinar.

Sesje networkingowe:

Ten rodzaj wydarzenia jest szansą dla grup profesjonalistów na zebranie się razem, nawiązanie międzynarodowych kontaktów i rozwinięcie swojej sieci. Dzięki funkcjonalności Breakout Rooms, idealnie sprawdzą się tu rozwiązania Zoom Meetings.

Doświadczenia VIP:

Ekskluzywne treści mogą być świetnym sposobem na przyciągnięcie zdecydowanych klientów. Niektórzy ludzie są gotowi zapłacić więcej, aby mieć szansę spotkać się z kimś znanym. Zorganizuj zamknięte wydarzenie z kimś popularnym wśród określonej grupy odbiorców, aby zawęzić grupę docelową i pozyskać więcej wysokiej jakości leadów.

Dni Otwarte:

Wirtualna alternatywa dla fizycznych instytucji dni otwartych. Mogą być świetną okazją do pokazania swojego obiektu (np. hotelu, szkoły, siłowni) osobom, które mieszkają za granicą lub w innym mieście i rozważają przeprowadzkę w Twoje miejsce. Warto wypróbować je w przypadku uczelni otwartych na studentów międzynarodowych, którzy często nie mogą osobiście uczestniczyć w jednorazowym wydarzeniu.

Targi Kariery:

W dobie pracy zdalnej wiele osób poszukuje pracy, a takie wydarzenia mogą pokazać im najlepsze stanowiska, jakie rynek ma do zaoferowania. To doskonałe środowisko zarówno dla poszukujących pracy, jak i dla pracodawców. Targi mogą przełamać bariery geograficzne i zwiększyć zasięg potencjalnych pracodawców. Można również utrzymać cenne zaangażowanie, które przyciąga potencjalnych kandydatów, wykorzystując interaktywne funkcje (np. webinaria, czat na żywo, spotkania 1 na 1 w salach breakout). Organizowanie takich targów może umożliwić pracownikom podejmowanie bardziej świadomych decyzji oraz zwiększyć ich świadomość na temat wymagań i możliwości innych pracowników.

Wydarzenia płatne:

Jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz mniejszej ilości leadów, ale za to więcej tych wysokiej jakości, rozważ sprzedaż biletów. Ekskluzywne wydarzenia w modelu pay-to-attend pokazują Twoim odbiorcom, że mogą spodziewać się czegoś bardziej wyjątkowego niż w przypadku wydarzeń ogólnodostępnych. W ten sposób zwiększysz dostępność wydarzenia i jednocześnie wygenerujesz przychody. Aby dodać więcej wartości do swojego wydarzenia, warto również rozważyć certyfikację obecności uczestników.