Podręcznik rozpoczęcia pracy dla nowych użytkowników Zoom

Podręcznik rozpoczęcia pracy dla nowych użytkowników Zoom

Przegląd

Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez proces uruchamiania nowego konta Zoom, w tym podstawowe kroki, takie jak zaplanowanie pierwszego spotkania, pobranie klienta Zoom oraz aktualizacja profilu Zoom. Niezależnie od tego, czy właśnie założyłeś własne konto Zoom, czy zostałeś zaproszony do istniejącego konta, przeczytaj skróconą instrukcję, aby zapoznać się z kolejnymi krokami, a następnie sprawdź pozostałe artykuły, aby dowiedzieć się więcej.

Rozpoczęcie pracy z programem Zoom:

Chcesz poznać podstawy? Dowiedz się, jak dołączyć do spotkania lub być gospodarzem spotkania dzięki szybkim samouczkom wideo! Aby uzyskać bardziej dogłębne szkolenie, nasi eksperci Zoom organizują bezpłatne i interaktywne webinaria szkoleniowe na żywo! Dodatkowo, jeśli masz konkretny problem lub pytanie dotyczące działania jakiejś funkcji, sprawdź naszą bazę wiedzy pomocy technicznej.

Rejestrowanie i aktywacja konta Zoom

Dołączanie do istniejącego konta

Jeśli jesteś zapraszany do istniejącego konta, otrzymasz wiadomość e-mail od firmy Zoom (no-reply@zoom.us). Po otrzymaniu tej wiadomości kliknij przycisk Akceptuj prośbę.
Akceptacja zaproszenia do innego konta spowoduje przeniesienie szczegółów Twojego profilu (imię i nazwisko, zdjęcie profilowe, strefa czasowa, itp.), zaplanowanych spotkań i webinarów, nagrań w chmurze, historii komunikatorów, kontaktów i ustawień, ale nie przeniesie żadnych raportów. Zaleca się, abyś przed zaakceptowaniem zaproszenia uzyskał dostęp i pobrał wszystkie raporty, które mogą Ci być potrzebne. Masz 30 dni na zaakceptowanie zaproszenia, zanim wygaśnie.

Tworzenie własnego konta

Aby założyć własne, bezpłatne konto, odwiedź stronę zoom.us/signup i wpisz swój adres e-mail. Otrzymasz wiadomość e-mail od firmy Zoom (no-reply@zoom.us). W tej wiadomości kliknij przycisk Aktywuj konto.

Logowanie się do konta Zoom w Internecie

Możesz zalogować się do swojego konta Zoom w Internecie w dowolnym momencie, pod adresem zoom.us/signin. Po zalogowaniu się, użyj panelu po lewej stronie, aby poruszać się po portalu Zoom. Możesz zaktualizować swój profil, zaplanować spotkanie, edytować ustawienia i wiele więcej.

Aktualizowanie profilu

Możesz zaktualizować swój profil, dodając zdjęcie profilowe, ustawiając strefę czasową, aktualizując hasło i inne. Aby uzyskać dostęp do swojego profilu Zoom, zaloguj się w portalu Zoom i kliknij przycisk Profil.

Zaplanuj swoje pierwsze spotkanie

Istnieje wiele sposobów na zaplanowanie spotkania, w tym portal internetowy Zoom, klient Zoom lub jedno z naszych rozszerzeń lub wtyczek. Poniżej znajdziesz kilka podstawowych instrukcji dotyczących planowania pierwszego spotkania.

  • Zaloguj się do portalu Zoom.
  • Kliknij przycisk Spotkania.
  • Kliknij przycisk Zaplanuj spotkanie.
  • Wybierz datę i godzinę spotkania.
  • (Opcjonalnie) Wybierz inne ustawienia, których chcesz użyć.
  • Kliknij przycisk Zapisz.

Pobieranie klienta Zoom

Ze strony https://zoom-video.pl/ można pobrać klienta Zoom Desktop ( na dole strony znajdują się pliki do pobrania) dla systemów Mac, Windows, Linux i ChromeOS, a także aplikację Zoom Mobile App dla systemów iOS i Android.

Rozpoczęcie spotkania testowego

Możesz dołączyć do testowego spotkania Zoom, aby zapoznać się z Zoom i przetestować mikrofon/głośniki przed dołączeniem do spotkania Zoom. Odwiedź stronę zoom.us/test i kliknij przycisk Dołącz.

Rozpoczynanie pierwszego spotkania jako gospodarz

Jako gospodarz spotkania, możesz rozpocząć spotkanie na kilka sposobów. Nadchodzące spotkania będą widoczne na liście w zakładce Spotkania w kliencie Zoom lub aplikacji mobilnej. Możesz kliknąć przycisk Rozpocznij przy nazwie spotkania. Możesz również rozpoczynać spotkania z portalu internetowego Zoom.

  • Zaloguj się do portalu Zoom.
  • Kliknij przycisk Spotkania.
  • W sekcji Nadchodzące spotkania kliknij przycisk Rozpocznij obok spotkania, które chcesz rozpocząć.

Zapraszanie innych do udziału w spotkaniu

Zaproszenie innych osób do udziału w spotkaniu jest tak proste, jak udostępnienie zaproszenia lub linku do dołączenia. Można to zrobić po zaplanowaniu spotkania, klikając opcję Kopiuj zaproszenie.

Dołączanie do spotkania innego użytkownika

Istnieje wiele sposobów dołączenia do spotkania, ale najłatwiejszym jest kliknięcie na link dołącz, który udostępnił gospodarz spotkania. Możesz także kliknąć przycisk Dołącz w kliencie Zoom i wprowadzić identyfikator spotkania. Może również zostać wyświetlony monit o podanie kodu dostępu, dlatego należy mieć przy sobie informacje o zaproszeniu na spotkanie.

Zobacz także