Udostępnianie i odtwarzanie wideo w Zoom
Udostępnianie klipów wideo podczas spotkania lub webinaru jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi wideo dla współdzielonych treści. Pliki wideo mogą być otwierane we wbudowanym odtwarzaczu Zoom i udostępniane. Nie ma konieczności oglądania elementów sterujących odtwarzaniem przez innych uczestników. Udostępnianie wideo za pomocą wbudowanego odtwarzacza, zamiast jako część współdzielonego ekranu lub aplikacji. Poprawia to jakość udostępnianych filmów, zapewniając widzom płynniejsze i bardziej stabilne oglądanie.
Udostępnianie wideo – Wymagania wstępne
Udostępnianie filmów w Zoom
- Zaloguj się do klienta desktopowego Zoom.
- Rozpocznij lub dołącz do spotkania Zoom.
- Kliknij przycisk Udostępnij ekran znajdujący się w elementach sterujących spotkania.
- Przejdź do zakładki Zaawansowane, a następnie wybierz opcję Wideo.
- Przejdź do filmu, który chcesz udostępnić i wybierz go, a następnie kliknij przycisk Otwórz.
Elementy sterujące odtwarzaniem w Zoom
Podczas udostępniania wideo będziesz miał do dyspozycji kilka typowych elementów sterujących odtwarzaniem, które nie są widoczne dla innych uczestników spotkania. Osoba udostępniająca będzie miała do dyspozycji następujące elementy sterujące:- Odtwarzaj/Pauza: Rozpocznij lub wstrzymaj odtwarzanie wideo.
- Czas, który upłynął/całkowita długość wideo: Pokazuje bieżący czas, jaki upłynął od odtworzenia wideo, oraz całkowitą długość pliku wideo.
- Suwak odtwarzania: Umożliwia przeskakiwanie do innych punktów zakresu odtwarzania wideo
- Głośność: Umożliwia regulację głośności udostępnianego wideo.
- Fullscreen: Umożliwia udostępnienie wideo na pełnym ekranie dla Ciebie i widzów.
Zalety udostępniania wideo
W przypadku korzystania z opcji udostępniania pulpitu lub aplikacji rozdzielczość wideo zależy od wykorzystania procesora, rozdzielczości ekranu, możliwości karty graficznej i systemu graficznego OS. Dodatkowo, gdy wideo jest większe niż 1080p, Zoom automatycznie obniża rozdzielczość do 1080p (lub 720p). Aby zoptymalizować zawartość przy jednoczesnym zminimalizowaniu wymaganej przepustowości. W zależności od sposobu udostępniania wideo, np. udostępnianie konkretnej aplikacji lub udostępnianie tylko fragmentu ekranu, może to wymagać dodatkowych zasobów procesora. Może dodatkowo wpłynąć na ogólną jakość zarówno udostępnianego wideo, jak i spotkania dla użytkownika, który je udostępnia. Jednak podczas korzystania z opcji udostępniania wideo, Zoom koduje wideo bezpośrednio z pliku i udostępnia je, skutecznie omijając niektóre z czynników ograniczających standardowe udostępnianie treści. Umożliwienie klientowi Zoom obsługi kodowania i udostępniania minimalizuje użycie procesora przez uczestnika udostępniającego, co pozwala na uzyskanie wyższej liczby klatek na sekundę i płynniejsze odtwarzanie wideo.