Center Stage firmy Apple w platformie Zoom - co to za funkcja?

Center Stage firmy Apple – co zyskał użytkownik dzięki tej funkcji?

W tym artykule dowiesz się czym jest funkcja Center Stage firmy Apple oraz jakie są zalety korzystania z tej funkcji dla użytkowników Zoom.

Czym jest narzędzie Center Stage firmy Apple?

Funkcja Center Stage jest to nowość w 11- i 12,9-calowych modelach iPada Pro firmy Apple. Wykorzystuje ultraszeroką przednią kamerę i uczenie maszynowe, aby utrzymać Cię w kadrze, gdy się poruszasz. Dięki temu umożliwia Ci pracę bez użycia rąk lub poruszanie się podczas wideorozmowy. Aplikacja Center Stage rozpoznaje nawet, kiedy inne osoby dołączają do kadru lub z niego wychodzą, automatycznie dostosowując się do sytuacji.

Dzięki obsłudze Center Stage możesz w bardziej naturalny sposób uczestniczyć w rozmowach wideo Zoom. Już nigdy więcej nie będziesz się martwić, czy jesteś poza kadrem podczas treningu, prowadzenia zajęć, czy świętowania z przyjaciółmi i rodziną za pośrednictwem Zoom.

Użytkownicy Zoom będą mieli możliwość korzystania z funkcji Center Stage na najnowszym iPadzie Pro podczas wideorozmowy Zoom. Apple twierdzi, że rozpoznawanie obrazu Center Stage odbywa się na urządzeniu, a żadne dane obrazu nie są wysyłane do chmury.

Obsługa Center Stage jest obecnie dostępna tylko w aplikacji Zoom 5.6.6 lub nowszej na 11-calowym (trzeciej generacji) i 12,9-calowym (piątej generacji) iPadzie Pro 2021.

 

Wymagania wstępne

Włączenie funkcji Center Stage na spotkaniu lub webinarze Zoom

Opcja ta może być włączona lub wyłączona w zależności od potrzeb podczas spotkania lub webinaru Zoom.

   1. Rozpocznij lub dołącz do spotkania lub webinaru Zoom.
   2. Stuknij ekran, aby wyświetlić elementy sterujące spotkaniem.
   3. W lewym górnym rogu stuknij opcję Turn On Center Stage, aby włączyć śledzenie wideo.
   4. Aby wyłączyć śledzenie wideo Center Stage, stuknij przycisk Turn Off Center Stage.