Najczęstsze pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat aplikacji Zoom. Zapraszamy również do kontaktu z nami przez formularz kontaktowy lub czat oraz na nasze cykliczne bezpłatne szkolenia, które przybliżą Państwu wykorzystanie Zoom do organizacji spotkań i współpracy online.

Co to jest Zoom?

Zoom to popularna platforma do wideokonferencji, która umożliwia prowadzenie spotkań online, webinarów, szkoleń i innych form komunikacji na odległość. Zoom oferuje wiele funkcji, takich jak udostępnianie ekranu, czat, reakcje, ankiety, pokoje do pracy w grupach i nagrywanie sesji. Zoom jest dostępny na różnych urządzeniach, takich jak komputery, smartfony i tablety, a także na dedykowanych urządzeniach konferencyjnych. Zoom jest łatwy w użyciu i zapewnia wysoką jakość dźwięku i obrazu.

Zoom dostępny jest w wersji darmowej oraz płatnej. Wersja darmowa Zoom pozwala na prowadzenie nieograniczonej liczby spotkań online z maksymalnie 100 uczestnikami, ale każde spotkanie może trwać tylko do 40 minut. Wersja płatna Zoom zapewnia więcej możliwości i elastyczności dla użytkowników biznesowych i edukacyjnych, takich jak m.in.:

 • Zwiększenie limitu czasowego spotkań do 30 godzin na każde spotkanie
 • Możliwość zwiększenia limitu uczestników spotkań do 1000
 • Nagrywanie chmurowe spotkań z możliwością edycji i udostępniania
 • Możliwość dokupienia dodatkowych rozszerzeń, np. Zoom Webinar
 • Transkrypcja audio na tekst w ponad 20 językach
 • Raporty i analityka dotyczące aktywności i zaangażowania uczestników
 • Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak szyfrowanie końcowe, uwierzytelnianie użytkowników i blokowanie spotkań
 • Integracja z ponad 1000 aplikacjami, takimi jak Salesforce, Slack i Dropbox
 • Obsługa klienta przez telefon, e-mail i czat przez dystrybutora

Wybór planu Zoom zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące licencji dostępne są na stronie: Licencje Zoom

Skąd pobrać aktualną wersję Zoom?

Linki do pobrania aplikacji Zoom znajdziecie na naszej stronie pod tym linkiem: Pobierz Zoom, gdzie znajdą Państwo aplikację na komputer oraz przejście do wybranego sklepu z aplikacjami mobilnymi. Aplikację Zoom można również znaleźć na stronie producenta: zoom.us w Centrum pobierania aplikacji i wtyczek Zoom.

Czy aby prowadzić spotkanie muszę mieć zainstalowaną aplikację Zoom?

Do prowadzenia spotkania i uczestniczenia w nim nie jest niezbędna aplikacja. Można to zrobić również z przeglądarki. Jednak dla pełnego dostępu do opcji Zoom zalecane jest zainstalowanie aplikacji na komputer lub urządzenie mobilne.

Czy aplikacja Zoom jest płatna?

Samo ściągnięcie aplikacji jest bezpłatne, dopiero założenie konta w wybranym wariancie Pro, Business, Enterprise lub Edu wiąże się z kosztami.

Jak kupić licencję Zoom?

Aby kupić licencję Zoom należy skontaktować się z nami przez nasz formularz: Zoom Video – Dystrybutor Zoom w Polsce lub telefonicznie: 22 439 03 20. Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiednie dla Państwa konto.

Ile kosztuje licencja Zoom?

Cena licencji zależna jest od jej liczby i rodzaju, a także bieżącego kursu walut. Po indywidualną wycenę należy skontaktować się z nami przez nasz formularz na stronie: Kontakt

Dlaczego opłaca się zakupić licencję u dystrybutora?

Dobrych powodów jest kilka aby zakupić licencję właśnie w Greeneris.

 • Jesteśmy certyfikowanym, najstarszym i najbardziej doświadczonym partnerem Zoom Video Communications na terenie Polski.
 • Każdy nasz klient jest obsługiwany przez naszych doradców, którzy pomogą dobrać odpowiednie plany, przygotują ofertę oraz przypomną o konieczności wznowienia licencji.
 • W razie problemów mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie techniczne w języku polskim.
 • Na specjalne życzenie przygotujemy spersonalizowane szkolenia z zaawansowanej obsługi.
 • Płatności u nas dokonywane są w złotówkach na podstawie faktury VAT- nie ma konieczności podpinania własnej karty.

Czy jak jestem gościem w spotkaniu to potrzebuję licencję?

Osoby, które jedynie dołączają do spotkania nie muszą mieć własnej licencji Zoom, ale zalecamy pobranie darmowej aplikacji Zoom aby mieć pełny dostęp do wszystkich funkcji spotkania.

Jak dołączyć do spotkania?

Aby dołączyć do spotkania należy kliknąć w udostępniony przez organizatora link do spotkania lub wchodząc na stronę Dołącz do spotkania | Zoom i wpisując identyfikator spotkania

Czy aby prowadzić Webinar muszę mieć licencję Zoom?

Opcja Webinar jest jedynie rozszerzeniem dla licencji Zoom, dlatego aby z niej skorzystać należy mieć przynajmniej 1 płatną licencję Zoom.

Ile pojemności chmury jest przypisane do konta Zoom?

Dla licencji Zoom Pro jest to 5GB pojemności chmury. Szczegółowe informacje dotyczące pojemności w chmurze dla innych licencji można sprawdzić na stronie: Licencje Zoom

Jaka jest różnica między Spotkaniem a Webinarem?

Spotkania są wydarzeniem opartym na współpracy, w którym wszyscy uczestnicy mają możliwość udostępniania ekranu, audio oraz wideo oraz mogą sprawdzać kto jeszcze jest obecny. Webinaria są zaprojektowane tak, aby tylko host (gospodarz) i wszyscy wyznaczeni paneliści mogli udostępniać swoje wideo, audio i ekran. Po szczegółowe porównanie zapraszamy na naszą stronę: Zoom: Meetings vs Webinar

Czym różnią się od siebie Licencje Pro, Business, Enterprise i Edu?

Licencje różnią się m.in.: liczbą osób które mogą dołączyć do spotkania, minimalną liczbą licencji jakie należy posiadać, opcjami personalizacji oraz zarządzania spotkaniem, czy pojemnością miejsca na nagrania w chmurze. Szczegółowe porównanie znajduje się na naszej stronie: Licencje Zoom

Jak zaprosić uczestników do spotkania?

Aby zaprosić uczestników do spotkania należy takie spotkanie zaplanować na swoim koncie Zoom, a następnie rozesłać im link do spotkania przy pomocy wybranej formy kontaktu.

Ile osób może być w spotkaniu?

Pojemność spotkania zależy od rodzaju posiadanej licencji. Minimalna liczba uczestników wynosi 100 osób.

Spotkania On-line w Zoom

Darmowe szkolenie z Zoom, które jest organizowane cyklicznie. Podczas jego trwania prowadzący prezentuje podstawowe funkcjonalności Zoom, a także odpowiada na pytania.

Spersonalizowane Szkolenia Zoom

Dla osób, które chciałyby zdobyć szerszą wiedzę na temat Zooma mamy w swojej ofercie spersonalizowane szkolenia. Jeden z naszych specjalistów ustali z Państwem dogodny termin, zakres oraz ilość osób uczestniczących w szkoleniu. Cena szkolenia zależna jest od jego zakresu oraz ilości uczestników.

Zapraszamy we wtorki o godzinie 10.00 na darmowe szkolenie on-line
i przetestowanie platformy ZOOM

Dowiedz się więcej o szkoleniach z Zoom

W celu dołączenia do spotkania należy wypełnić formularz rejestracyjny