Admin Dashboard

Panel Admin Dashboard

Panel Zoom Dashboard pozwala administratorom konta na przeglądanie informacji, począwszy od ogólnego wykorzystania po dane dotyczące spotkań na żywo. Dane te mogą być wykorzystane do analizy zaistniałych problemów, a także do lepszego zrozumienia, w jaki sposób użytkownicy przeprowadzają spotkania w Twojej firmie.

Dane z Dashboardu są aktualizowane codziennie o 12:00 GMT. Dane są przechowywane w Dashboard przez 12 miesięcy.

Wymagania wstępne – Admin Dashboard

Rozpoczęcie pracy z Zoom Dashboard

  1. Zaloguj się do portalu Zoom.
  2. W menu nawigacyjnym kliknij Dashboard.

  Informacje o ochronie prywatności

   Nie możesz wyświetlać następujących informacji dotyczących uczestników spoza Twojej organizacji:
  • Adres MAC
  • Kamera (na przykład: “Kamera zintegrowana”)
  • Urządzenie (na przykład: “Windows”)
  • Domena
  • ID dysku twardego
  • Mikrofon (przykład: “Mikrofon zewnętrzny”)
  • Głośnik (przykład: “Zewnętrzne słuchawki”)
  • Lokalny adres IP
  • Wersja
  • Rola centrum danych

  Zrozumienie zakładki Admin Dashboard

   Zakładka Dashboard umożliwia przeglądanie ogólnych statystyk dotyczących ogólnego wykorzystania Zoom. Dane na stronie tablicy można filtrować według daty w lewym górnym rogu.

   Zakładka Dashboard zawiera wykresy, które pozwalają na szybkie statystyki dotyczące użytkowników, spotkań i Zoom Room. Wiele wykresów ma strzałki, które pozwalają dostosować wyświetlane dane, a informacje można wyeksportować, klikając opcję Eksportuj szczegóły do CSV.

Zrozumienie zakładki Spotkania

Sekcja Spotkania pozwala zobaczyć całkowitą liczbę spotkań na żywo, a także spotkania, które odbyły się w przeszłości. Minione spotkania można wyeksportować do pliku CSV. Przegląd ten pokaże, czy podczas spotkania używane były funkcje audio, wideo, udostępniania ekranu i nagrywania. Możesz również zobaczyć typy licencji każdego użytkownika na Twoim koncie.

Wybranie dowolnego identyfikatora spotkania pozwoli uzyskać więcej informacji na temat odbywającego się spotkania. Informacje te obejmują m.in. miejsce, z którego użytkownicy się łączyli, oraz informacje o jakości sieci. W przypadku trwających spotkań przycisk Dołącz jako asystent umożliwi administratorowi dołączenie do spotkania jako współgospodarz, jeśli gospodarz jest aktualnie zalogowany i uczestniczy w spotkaniu. W przypadku przeszłych spotkań można najechać kursorem na ikonę informacji, aby zobaczyć, w jaki sposób uczestnik opuścił spotkanie.

Wybranie dowolnego nazwiska uczestnika pozwala uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat jego połączenia. Wyświetlanie bieżących szybkości wysyłania/odbierania dla różnych części połączenia.

Można również zobaczyć wykresy w czasie rzeczywistym, które wskazują jakość połączenia dla wysyłania/odbierania wideo, dźwięku i udostępnianej zawartości. Jeśli w danym momencie nic nie jest wysyłane ani odbierane, nie będą wyświetlane żadne informacje. Na pulpicie nawigacyjnym będą widoczne następujące elementy:

 • Bitrate – liczba bitów na sekundę, które mogą być przesyłane za pomocą sieci cyfrowej.
 • Latencja – ilość czasu potrzebna na przebycie trasy z jednego punktu do drugiego. W przypadku Zoom’a jest to pakiet audio, wideo lub screen share.
 • Jitter – zmienność w opóźnieniu odbieranych pakietów.
 • Avg. Loss – średnia wielkość strat pakietów, czyli procent pakietów, które nie docierają do celu.
 • Max Loss – maksymalna wielkość strat pakietów, czyli maksymalny procent pakietów, które nie dotrą do celu.
 • Zrozumienie zakładki Zoom Rooms

  Część pulpitu nawigacyjnego poświęcona Zoom Rooms informuje Cię o rodzaju konfiguracji pokoju, jego kodzie dostępu oraz, co ważniejsze, o jego aktualnej dostępności dla innych osób, które mogą z niego korzystać podczas spotkań. Jeśli masz włączone Powiadomienia o stanie Zoom Rooms, możesz szybko zidentyfikować wszelkie problemy w kolumnie stan. Kliknij na nazwę pokoju, aby zobaczyć więcej szczegółów.

  Zrozumienie zakładki CRC

  Zakładka CRC w Panelu Zoom pozwala zobaczyć całkowitą liczbę portów CRC używanych na danym koncie. Wartość max pokazuje maksymalną liczbę portów używanych w danej godzinie, natomiast wartość total pokazuje łączną liczbę połączeń H.323/SIP w danej godzinie.

  Zrozumienie zakładki Webinaria

  Sekcja Webinaria jest podobna do sekcji Spotkania. Można tu zobaczyć trwające webinaria na żywo, a także te, które odbyły się w przeszłości. Wszystkie te same informacje, które dotyczą uczestników spotkań, są wyświetlane w przypadku panelistów biorących udział w webinarze. W przypadku uczestników możesz zobaczyć listę podstawowych informacji, takich jak imię i nazwisko, urządzenie, adres IP, lokalizacja, typ sieci, urządzenie, czas dołączenia/odejścia oraz powód odejścia.

  Zrozumienie zakładki Zoom Chat

  Zakładka Zoom Chat pokazuje informacje o tym, jak użytkownicy korzystają z czatu Zoom Chat. Możesz zobaczyć, ile wiadomości wysłali i odebrali oraz jakie były typy wiadomości. Można dostosować zakres dat u góry oraz wyszukiwać według użytkownika lub adresu e-mail.

  Zrozumienie karty Pobrane pliki

  Na karcie Pliki do pobrania wyświetlane są wszystkie pliki CSV eksportowane z aplikacji Dashboard. Wyświetlona zostanie nazwa raportu, zakres dat raportu, czas wygenerowania raportu oraz status raportu. Jeśli raport jest gotowy, w statusie raportu pojawi się opcja Pobierz.

  Zrozumienie zakładki Zoom Phone

  Zakładka Zoom Phone wyświetla ogólną jakość rozmów w Zoom Phone, w oparciu o MOS (Mean Opinion Score). Możesz również kliknąć na Extensions, aby wyszukać statystyki konkretnego użytkownika, w oparciu o numer wewnętrzny.