Jak wygenerować listę obecności w Zoom

W poniższym artykule dowiesz się, jak wygenerować listę obecności ze spotkania realizowanego z pomocą aplikacji Zoom. Dzięki stworzeniu listy obecności, możesz sprawdzić, kto i kiedy był na Twojej wideokonferencji w aplikacji Zoom. W tekście poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję dotyczącą tego, jak prosto, krok po kroku, wygenerować plik z listą uczestników.

Planujesz przekazać specjalne nagrody osobom, które wzięły udział w Twoim spotkaniu? Chcesz mieć możliwość zweryfikowania, kto dołączył do Twojej wideokonferencji na Zoom, po to, by przygotować specjalne certyfikaty uczestnictwa lub ukończenia organizowanego przez Ciebie szkolenia lub warsztatów? A może po prostu zależy Ci na tym, by mieć lepszą kontrolę nad pracą swojego zespołu? Jeżeli tak, poniższa instrukcja z pewnością jest dla Ciebie.

Instrukcja krok po kroku jak wygenerować listę obecności (1 opcja)

 1. W celu wygenerowania listy, zaloguj się do aplikacji Zoom poprzez stronę internetową.
 2. Na pasku nawigacji wybierz Account Management.
 1. Z listy rozwijanej wybierz opcję Reports.
 1. Wybierz opcję Usage Reports.
 1. Kliknij przycisk Active Hosts.
 1. Wybierz odpowiedni przedział dat, następnie kliknij przycisk Search.
 1. Po znalezieniu żądanego spotkania wybierz numer w kolumnie Participants. Kliknij w odpowiedni numer, aby sprawdzić listę obecności.
 1. W oknie, które się wyświetli kliknij przycisk Export, aby pobrać listę uczestników.

Instrukcja krok po kroku jak wygenerować listę obecności (2 opcja)

 1. W celu wygenerowania listy, zaloguj się do aplikacji Zoom poprzez stronę internetową.
 2. Na pasku nawigacji wybierz Raporty (Reports).
  Powiększ pasek boczny nawigacji; wybierz jest opcja Raporty (Reports).
 3. Wybierz opcję Usage.

Pojawi się obszar wyboru Raporty. Wybierz opcję Raporty użytkowania (Usage Reports), tam, gdzie tekst pomocy brzmi: wyświetl spotkania, uczestników i minuty spotkań w określonym zakresie czasu (view meetings, participants and meeting minutes within a specified time range).

 1. Użyj suwaków daty, aby wybrać żądany zakres dat spotkań, a następnie wybierz Search.
 2. Po znalezieniu żądanego spotkania wybierz numer w kolumnie Participants.
Powiększ ekran raportów użytkowania. Kolumna “Participants” (Uczestnicy) jest zaznaczona. Wybierz liczbę uczestników spotkania, które chcesz zobaczyć; spowoduje to wyświetlenie listy uczestników.

 1. Zoom wyświetli imię i nazwisko każdego uczestnika wybranego spotkania, wraz z czasem, w którym dołączyli i opuścili spotkanie. Możesz wyeksportować listę uczestników spotkania jako plik .csv.

Uwagi

Plik .csv będzie zawierał imię i nazwisko każdego uczestnika, w takiej formie, w jakiej uczestnik wprowadził je podczas dołączania do spotkania. Można również zobaczyć godziny dołączenia i opuszczenia spotkania oraz czas trwania spotkania (w minutach) dla każdego uczestnika.

Dowiedz się więcej o Zoom i różnych typach licencji.