aktualizacji Zoom

Tłumienie szumów tła w Zoom

Klient Zoom posiada opcje pozwalające na wykorzystanie funkcji Tłumienie szumów tła, która może pomóc w usunięciu rozpraszających dźwięków, które mogą być odbierane przez mikrofony uczestników. Szumy tła, takie jak chrupanie papieru, pisanie na klawiaturze, szum wentylatorów, szczekanie psa i inne odgłosy zostaną odfiltrowane, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas spotkania. Domyślnie Zoom automatycznie redukuje szumy tła, jednak można zmienić tę opcję, aby była bardziej lub mniej agresywna w zależności od środowiska i przypadku użycia.

Wymagania wstępne umożliwające korzystanie z funkcji tłumienie szumów tła

 • Klient Zoom Desktop dla Windows, wersja 5.2.0 lub nowsza
 • Klient Zoom Desktop dla MacOS, wersja 5.2.0 lub nowsza

Instrukcje jak tłumić szumy w tle

 1. W programie Zoom Desktop Client kliknij zdjęcie swojego profilu, a następnie kliknij Ustawienia
 1. Kliknąć zakładkę Audio.
 2. W sekcji Tłumienie szumów tła wybierz poziom tłumienia, który chcesz zastosować:
 • Auto: Jest to ustawienie domyślne, które w razie potrzeby zastosuje umiarkowaną redukcję szumów tła. Agresywność blokowania hałasu tła będzie automatycznie dostosowywana na podstawie tego, co zostanie wykryte w tle. Jeśli zostanie wykryta muzyka, nie będzie ona traktowana jako szum tła.
 • Niski: Redukcja hałasu będzie minimalna. Będzie blokować niski poziom uporczywego hałasu tła.
 • Uwaga: To ustawienie jest najlepsze do zwykłego odtwarzania muzyki, ponieważ pozwala zachować jak najwięcej oryginalnego dźwięku. Aby uzyskać najwyższą wierność dźwięku podczas odtwarzania muzyki, rozważ użycie ustawienia Włącz dźwięk oryginalny w zaawansowanych ustawieniach dźwięku.
 • Średni: Najlepsze do redukcji i eliminacji szumów tła w standardowych środowiskach, w tym wentylatorów, stukania długopisem itp.
 • Wysoki: Redukcja szumów będzie najbardziej agresywna i wyeliminuje szumy takie jak chrupanie papieru lub opakowań, pisanie na klawiaturze itp.
 • Uwaga: Włączenie tej opcji może zwiększyć wykorzystanie procesora.