Wprowadzenie nowej polityki aktualizacji w Zoom

Wprowadzenie nowej polityki aktualizacji

Wprowadzenie nowej polityki aktualizacji w wersjach oprogramowania Zoom ma na celu optymalizację bezpieczeństwa i wydajności platformy. Nadchodzące zmiany mogą wymagać podjęcia odpowiednich działań.

Począwszy od 1 listopada 2021 roku, klienci będą zobowiązani do aktualizacji swojego oprogramowania Zoom, aby zapewnić, że w danym momencie jest ono nie starsze niż dziewięć miesięcy od aktualnej wersji. Od tego momentu użytkownicy będą proszeni o aktualizację oprogramowania podczas korzystania z platformy, jeśli ich wersja będzie opóźniona o dziewięć miesięcy. Na przykład, jeśli 1 listopada najnowsza wersja Zoom Client została wydana we wrześniu 2021 roku, klienci, którzy spróbują uzyskać dostęp do usług Zoom z wersją sprzed stycznia 2021 roku, zostaną poproszeni o aktualizację do nowszej wersji w celu uzyskania dostępu do platformy.

Zmiana ta jest zgodna z praktykami branżowymi i ma na celu zapewnienie, że użytkownicy Zoom otrzymają najnowsze funkcje Zoom, a także wszelkie ulepszenia w zakresie prywatności i bezpieczeństwa, które wprowadzimy na platformie. Aby przygotować się na nowy harmonogram, zalecamy klientom aktualizację do najnowszej wersji obsługiwanej przez ich organizację lub przynajmniej do wersji oprogramowania 5.5.0, przed 1 listopada. Począwszy od września, wprowadzimy aktualizację, aby ułatwić klientom przejście do najnowszej wersji klienta Zoom. Jeśli w Twojej organizacji wyłączone są aktualizacje z monitem, nie zobaczysz tego monitu.

Jak zawsze, zalecamy regularne pobieranie i aktualizowanie do najnowszej wersji oprogramowania Zoom poprzez sprawdzanie dostępności aktualizacji w kliencie Zoom lub poprzez nawigację na stronie zoom.us/download, aby wykorzystać wszystkie nasze najnowsze funkcje bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Polityka ta będzie miała wpływ na:

 • Klient Zoom: Windows, Mac, Linux, iOS oraz Android (5.5.0)
 • Zoom Rooms (5.5.0)
 • Zoom Rooms Controller (5.5.0)
 • Zoom Phone Appliances (5.6.0)
 • Wtyczka do Outlooka (5.5.1)
 • Rozszerzenia harmonogramu przeglądania dla Chrome (1.6.3) i Firefox (2.1.13)
 • Klient VDI (5.5.0)
 • Virtual Room Connector (4.4.6)
 • Connector spotkań (4.6.3)
 • Recording Connector (3.8.41)
 • Klient SDK (5.5.0)

Należy pamiętać, że podczas gdy minimalna wersja oprogramowania Zoom Client wymagana dla tego harmonogramu to 5.5.0, możemy wymagać dodatkowych aktualizacji poza tym oknem wydania, aby zapewnić większe bezpieczeństwo lub funkcje zgodności. Zawsze zachęcamy klientów do zapoznania się z notatkami dotyczącymi wydań, w których znajdują się informacje o poprawkach bezpieczeństwa.

Będziemy nadal udostępniać przypomnienia i dodatkowe informacje w miarę zbliżania się do wdrożenia tych zasad. Dziękujemy za współpracę, ponieważ nieustannie pracujemy nad tym, aby nasza platforma była bezpieczniejsza i zapewniała lepsze doświadczenia naszym klientom. Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania lub potrzebujecie pomocy w aktualizacji, prosimy o kontakt z Zespołem Wsparcia Zoom.

Zobacz także