Pin video Zoom

Zoom: 7 wskazówek dotyczących spotkań i czatu

Porady dotyczące spotkań Zoom

Chcesz wyjść poza ramy podstawowego spotkania Zoom? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów:

Wskazówka 1: Wybierz swój Breakout Room

    Pokoje spotkań to łatwo dostępna funkcja, która może być używana nawet wtedy, gdy uczestnicy nie mają konta Zoom lub nie są zalogowani. Losowo lub ręcznie przydziel uczestników do pokoi na szkolenia lub burze mózgów, albo pozwól im wybrać pokój, do którego chcą się przyłączyć, co jest świetną opcją dla wirtualnych targów pracy lub grup naukowych. Możesz nawet zmieniać nazwy pokoi, aby ludzie mogli je łatwo identyfikować i przemieszczać się między nimi.

Wskazówka 2: Utwórz kamerę dokumentu

Możesz to zrobić na kilka różnych sposobów. Jeśli masz drugą kamerę internetową, po prostu udostępnij swój ekran, wybierz “Zaawansowane” (na górze ekranu) i wybierz “Zawartość z drugiej kamery”, upewniając się, że jest ona skierowana na tablicę, biurko lub element, który chcesz, aby uczestnicy widzieli. Możesz również dołączyć do spotkania za pomocą innego urządzenia – smartfon lub tablet świetnie się do tego nadaje – i użyć go jako kamery, którą możesz łatwo przesuwać i manipulować.

Wskazówka 3: Użyj wielu urządzeń, aby uzyskać niesamowity efekt kamery

Gorąca wskazówka dla prezenterów, którzy chcą zapewnić swoim słuchaczom bardziej dynamiczny efekt wizualny: Dołącz do spotkania z wieloma urządzeniami, aby używać ich jako różnych kamer. Wyróżnij różne kanały wideo (przechodząc płynnie z jednego wideo do drugiego, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję “Replace spotlight”) lub ustaw kilka kamer tak, aby pokazywały różne kąty jednocześnie w Widoku Gallery View. Jako gospodarz możesz upewnić się, że uczestnicy widzą Twoje wideo, klikając “View” w prawym górnym rogu, a następnie “Follow Hosts Video Order”.

Porady dotyczące czatu w Zoom (klient komunikatora)

Zoom posiada klienta komunikatora, za pomocą którego możesz błyskawicznie nawiązać połączenie lub wziąć udział w spotkaniu. Po prostu pobierz aplikację Zoom na komputer lub urządzenie mobilne i kliknij ikonę czatu.

Zoom Chat jest świetny do szybkiej komunikacji z zespołem, ogłaszania komunikatów w całej organizacji i wszystkiego innego – a najlepsze jest to, że jest darmowy dla wszystkich użytkowników! Oto kilka wskazówek, jak efektywnie korzystać z Zoom Chat.

Wskazówka 4: Zoom Czat

Zoom Chat umożliwia skonfigurowanie różnych kanałów do komunikacji z różnymi grupami lub osobami i kontrolowanie, kto może widzieć i pisać na każdym kanale. Na przykład, możesz utworzyć kanał ogłoszeń i udostępnić go wszystkim pracownikom, ale ograniczyć uprawnienia do wysyłania postów do kierownictwa lub członków zespołu ds. komunikacji. W ten sposób uzyskasz prostą, ale skuteczną tablicę ogłoszeń, gdzie pracownicy będą mogli komunikować się wewnętrznie.

Wskazówka 5: Łącze do innego kanału

Jeśli chcesz nawiązać do rozmowy na innym czacie, możesz utworzyć bezpośrednie łącze do tej grupy czatów, wpisując #[nazwa kanału].

Wskazówka 6: Zrób nieformalne głosowanie

Oto szybki, zabawny sposób na uzyskanie informacji zwrotnej od zespołu: przeprowadź nieformalne głosowanie za pomocą emotikon! Zadaj pytanie i poinstruuj kolegów z zespołu, aby kliknęli ikonę “Dodaj reakcję” w Twoim poście i oddali swój głos za pomocą kciuka w górę lub w dół (lub serduszka, gwiazdki, czy jak tam wolisz!)

Wskazówka 7: Stwórz własny emotikon

Masz ulubionego GIF-a lub obrazek, który wprawia Cię w dobry nastrój? Kliknij go prawym przyciskiem myszy w oknie czatu, a następnie wybierz opcję “Dodaj do emotikon”. Aby go użyć, kliknij ikonę emotikon z uśmiechniętą buźką i wybierz serce, aby uzyskać dostęp do zapisanych emotikon. Możesz nawet przesłać obraz z tego okna, klikając “Edytuj” w prawym dolnym rogu.