Zarządzanie Kontaktami Zoom

Aktualizacja Bezpieczeństwa | 10 kwi 2020
Zoom wdrożył nową funkcję bezpieczeństwa:

Dla bezpłatnych kont Basic i pojedynczych licencjonowanych kont Pro z niezarządzanymi domenami, kontakty w tej samej domenie nie będą już widoczne. Usunięta została również opcja automatycznego uzupełniania listy kontaktów o użytkowników z tej samej domeny. Jeśli chcesz zachować te kontakty, możesz je dodać jako External Contacts.

W przypadku kont zarządzanych przez organizacje katalog kontaktów Zoom zawiera użytkowników wewnętrznych w tej samej organizacji, którzy są przypisani do tego samego konta lub których adres e-mail używany jest w tej samej domenie co Twój (z wyjątkiem publicznie używanych domen, w tym gmail.com, yahoo.com, hotmail.com, etc.) w sekcji Company Directory.
Właściciele/administratorzy kont Pro lub wyższych mogą wyłączyć to ustawienie w IM Settings. Jeśli masz pytania dotyczące swoich kontaktów, skontaktuj się z działem pomocy technicznej Zoom.

Możesz dodać dowolnego zewnętrznego użytkownika Zoom jako kontakt, podając jego adres e-mail. Po zatwierdzeniu przez niego Twojej prośby o kontakt, natychmiast uzyskasz możliwość rozmawiania, udostępniania zdjęć i plików oraz spotykania się. Jeśli dodasz adres e-mail, który nie jest powiązany z kontem Zoom to właściciel adresu email otrzyma zaproszenie do platformy Zoom.

Aby dowiedzieć się jak wygląda proces dodawania i zatwierdzania kontaktów z poza swojej organizacji/domeny zapoznaj się z tym artykułem na stonie Zoom: Managing contacts