aktualizacji Zoom

VDI: Porównanie funkcji z klientem desktopowym oraz przeglądarkowym Zoom

Przegląd

Artykuł zawiera porównanie funkcji klienta VDI Klient spotkań Zoom dla VDI ma podobne cechy i funkcjonalność w porównaniu z innymi rozwiązaniami, ale ma też kilka kluczowych różnic. Uwaga: Ten artykuł zawiera ogólne zestawienie funkcji klienta VDI. Zobacz szczegółowe porównanie klienta desktopowego i webowego.

Czym jest Virtual Desktop Infrastructure VDI

Virtual Desktop Infrastructure (VDI) polega na zaoferowaniu użytkownikowi komputera osobistego, kompletnego środowiska, które zlokalizowane jest na oddalonym serwerze. Innymi słowy środowisko, z którego korzysta użytkownik nie znajduje się na fizycznym komputerze, za jego pomocą uzyskiwany jest jedynie dostęp do tego środowiska. Dzięki wirtualizacji środowisko dostępne jest dla użytkownika z praktycznie dowolnego urządzenia dostępowego (spełniającego pewne warunki) np. komputera stacjonarnego, przenośnego, tzw. cienkiego klienta czy nawet smartphone’a. Technologia VDI pozwala na dostęp do desktopów, aplikacji i danych bez względu na miejsce, porę i wybrane urządzenie. Ponadto zabezpiecza poufne informacje biznesowe przed utratą i kradzieżą, umożliwiając spełnienie standardów w zakresie ochrony prywatności i zgodności z przepisami.

Porównanie funkcji klienta Virtual Desktop Infrastructure

Optymalizacja VDI

W najbardziej optymalnym przypadku, media plugin odciąża kodowanie i dekodowanie wideo i komunikuje się przez sieć bezpośrednio do chmury Zoom, omijając infrastrukturę VDI. Informacje sterujące, takie jak uwierzytelnianie i lokalizacja okna, są zawsze przesyłane przez kanał VDI.