Dodatkowe usprawnienia bezpieczeństwa Zoom

Od 5 kwietnia 2020, Zoom domyślnie włączył hasła do spotkań i poczekalnie jako domyślne dodatkowe usprawnienia bezpieczeństwa w celu ochrony prywatności i uniemożliwić dostęp do spotkania osobom nieupoważnionym.

Podawanie hasła przy dołączaniu do spotkania

Zaplanowane wcześniej spotkania (w tym spotkania zaplanowane za pomocą osobistego identyfikatora spotkania) będą miały włączone hasła. Jeśli Twoi uczestnicy dołączają za pośrednictwem linku do spotkania, nie będą musieli go podawać. W przypadku uczestników, którzy dołączają do spotkań, ręcznie wprowadzając identyfikator spotkania, będą musieli wprowadzić hasło, aby uzyskać dostęp do niego dostęp.

W przypadku uczestników dołączanych “ręcznie” zalecamy ponowne udostępnienie zaktualizowanego zaproszenia na spotkanie przed rozpoczęciem tygodnia roboczego. Oto jak możesz to zrobić:

  • zaloguj się do swojego konta,
  • przejdź na kartę Spotkania (Meetings),
  • wybierz nadchodzące spotkanie według nazwy i skopiuj nowe zaproszenie na spotkanie, aby udostępnić je uczestnikom.

Aby uzyskać instrukcje krok po kroku, obejrzyj ten 2-minutowy.

 

W przypadku spotkań zaplanowanych na przyszłość, hasło można znaleźć w zaproszeniu. W przypadku spotkań błyskawicznych, hasło będzie wyświetlane w kliencie Zoom. Hasło można również znaleźć w adresie URL spotkania.

Wirtualna poczekalnia

W przyszłości funkcja wirtualnej poczekalni zostanie domyślnie włączona. Poczekalnia jest wirtualnym miejscem, w którym uczestnicy nie mogą dołączyć do spotkania, dopóki gospodarz nie będzie gotowy i nie zaakceptuje osób dołączających.

Jak można zaprosić uczestników na spotkanie?

Gospodarz po dołączeniu do spotkania zobaczy liczbę uczestników w poczekalni w oknie zarządzania uczestnikami. Wybierz Zarządzaj uczestnikami (Manage Participants), aby wyświetlić pełną listę uczestników, a następnie przyłącz uczestników indywidualnie, wybierając niebieski przycisk ADMIT lub wszystkich naraz opcją ADMIT ALL w prawym górnym rogu ekranu.

Zobacz także artykuł: Waitng RoomJak zarządzać poczekalnią i zabezpieczyć spotkania za pomocą wirtualnych poczekalni.

Szczegóły na stronie Zoom.US